Domácí sprchový gel
Vyrábím si doma sprchový gel není to nic těžkého a hlavně víte co obsahuje. Velmi dobře a rychle se oplachuje a pokožka je hebká. Syn má ekzém a většina mýdel mu nedělá dobře. Tak jsem to zkusila a je na tom lépe. Mýdla používám většinou od značky Naturinka nebo Mýdlovar. Pokud budete chtít přidávat bylinky je lepší mýdlo neutrální, např. olivové, propolisové, kozí atd.
Na 250ml kojenecké vody použijeme :
20g mýdla, 1 hrst bylinek (nemusí být), 10g glycerinu, 2g xanthanu, 20g pěnidla (sodium coco sulfat) není potřeba, pokud nechcete, aby vám mýdlo hodně pěnilo, 10 kapek cosgardu (konzervantu). Můžeme použít i esenciální olej, aby mýdlo vonělo
stačí pár kapek. Zkoušela jsem přidat i levandulový olej (domácí), nemusím se po koupeli mazat.
Postup :
vodu uvedeme do varu a vypneme, přidáme nastrouhané mýdlo a kdo chce přidá bylinky (např. heřmánek, měsíček, levanduli). Pokud přidáváme bylinky necháme do druhého dne macerovat a poté přecedíme přes plátýnko. Jinak necháme vychladnout mýdlový základ. Po vychladnutí (či přecezení) přidáme glycerin a zamícháme, poté přidáme xanthan a tyčovým mixérem mixujeme cca 1 minutu. Pak přidáme pěnilo (kdo chce), konzervant a esenciální olej. Už nemixujeme, jen zamícháme. Hotový sprchový gel přelijeme do připravené nádobky na mýdlo. A jdeme do koupelny vyzkoušet svůj výrobek.

Žádné komentáře:
Okomentovat