Hálka
(Bedeguár)
Při sběru šípků jsem si všimla střapatých kuliček na větvičkách. Později jsem zjistila, že tyto útvary dělá žlabatka růžová, napíchne statnou větvičku a naklade do ní vajíčka. Je to takový domeček pro budoucí larvičky. Takže kromě šípků můžeme sbírat i hálky, protože jsou velice léčivé. Tinktura s hálky je dobrá na imunitu, angínu, chřipku, čistí močové cesty a pomáhá i při oparech i při rakovinotvorném bujení.

Žádné komentáře:
Okomentovat